A régi házak padlás szigetelése sajnos törődést igényel. A kevésbé energiahatékony épületek megfelelő szigeteléssel sokkal költséghatékonyabbá és komfortosabbá tehetőek! Fontos, hogy időben észrevegyük a régi, elöregedett szigetelést és cseréljük modern, hosszú távon is hatékony szigetelőanyagokra!
Miért fontos a régi házak padlás szigetelése?
Elég csupán 50 évet visszautaznunk az időben, ugyanis a 1970-es években egyáltalán nem volt divat szigetelni az épületeket. Az olcsó gáz és a környezettudatosság teljes hiánya miatt hatalmas épületeket építettek, a gazdasági környezet pedig lehetővé tette azok kifűtését minden gond nélkül. Az 1980-as olajválsággal mindez megváltozott.
Az idős házaknál gyakran találunk olyan hőveszteségi forrásokat, amelyek mai szemmel teljesen abszurdnak tűnnek. Ugyan néhány korábbi technológia képes megállni a helyét még manapság is, lásd vályog, de egy kádárkocka hőszigetelés nélkül elképesztően magas energiadíjakhoz vezethet.
Az ingatlanok általában a tető irányába veszítik a legtöbb hőmérsékletet. Korábban perlittel, valamint légréssel szigetelték a födémet, a tető szigetelése azonban egyáltalán nem volt jellemző. Itt a hő télen játszi könnyen elszökik és nyáron semmiféle védelmet nem nyújt az épület átforrósodása ellen. Hiába vannak leszigetelve az oldalfalak, a felfelé áramló hő és a hatlamas egybefüttő felforrósodott felület ellen teljesen hatástalan.
Legegyszerűbben úgy állapítható meg, ha megnézzük havi számláinkat. Ha nem vagyunk elégedettek és úgy érezzük túl sokat fizetünk, mindenképp érdemes kikérni szakember véleményét, hogy milyen lépéseket tehetünk. A régi házak padlás szigetelése elsőre nagyobb falatnak tűnik, mint amekkora valóban. Egy fontos szempontot tartsunk szem előtt: mindig hosszú távra tervezzünk.
Egy másik árulkodó jel a sugárzó hideg a téli időszakban. Ha a házban ideális a hőmérséklet, de mégis fázunk, az egyértelmű jele annak, hogy szigetelésre van szükségünk! A padlóból, oldalfalakból, de még a mennyezet felől is érezhetünk kellemetlen, kisugárzó hideget, ez pedig nagyban rontja otthoni komfortérzetünket!
Vizuális elváltozások. Ez egyértelmű jele annak, hogy a szigetelés tönkrement. Ha a tábla összenyomódott, felgyűrődött, vagy kiszakadt mindenképp ki kell cserélni!
Vizesedés. A vizesedés nem csak a szigetelőképességet befolyásolja, de esztétikailag is roncsolhatja az otthonunkat és hosszú távon az egészségünkre is hatással lehet. A vizesedés észrevehető közvetlenül a szigetelőanyagon, ez együtt járhat a korábbi összeeséssel is. Észlelhetjük azonban sarkokban, vagy a mennyezet részein, ahol foltot hagy és amennyiben nincs megfelelően kezelve hamar kialakul rajta penész is!
A régi házak padlás szigetelése kiemelten fontos, mely nem csak a megfelelő hőszigetelést biztosítja, de optimális szinten tartja otthoni komfortérzetünket, valamint megőrzi egészségünk és spórol a havi számláinkon is!
Ha cikkünk gondolatébresztő volt számodra, esetleg kérdésed merült fel, többet szeretnél megtudni a hatékony szigetelésről, vagy a purhabról, olvasd el többi cikkünket is szakmai blogunkon.
Telefonos szakmai tanácsadásért pedig hívd ügyvezetőnket, Untener Pétert, aki szívesen válaszol bármilyen felmerülő kérdésre és segít megtalálni a számodra legmegfelelőbb megoldást!